Ganbanyoku to japońskie określenie sauny skalnej, która od ponad 1000 lat wykorzystuje fenomenalne działanie minerałów wulkanicznych w zwalczaniu wielu dolegliwości zdrowotnych. Według specjalistów branży Wellness & Spa, Ganbanyoku to jeden z pięciu najciekawszych zabiegów medycyny holistycznej na świecie. Ganbanyoku to unikalna sauna wulkaniczna o wspaniałych właściwościach odmładzających i regeneracyjnych.

Wyjątkowość polega na zastosowaniu oryginalnych płyt skały magmowej czarnej krzemionki z ang. Black Silica, bogatej w kryształy minerałów, które rozgrzane do komfortowej temp. 40-45°C mają zdolność emitowania leczniczego promieniowania podczerwonego tzw. głębokiej podczerwieni (głębokiego ciepła). Poprzez bezpośredni kontakt ze skórą, minerał wulkaniczny przekazuje organizmowi promienie regeneracyjne i lecznicze trzykrotnie szybciej i skuteczniej niż klasyczne sauny. Promieniowanie to przenika w głąb ciała na 3-5 cm i 3 razy głębiej, pobudzając i aktywując wiele przemian na poziomie komórkowym. Takiego działania terapeutycznego nie posiada żadna inna sauna na świecie.

Mięśnie rozluźniają się, otwierają pory, a toksyny uwalniają. Odczuwamy bardzo przyjemne ciepło, ale nie gorąco. Zabieg stymuluje krążenie i przyspiesza metabolizm, nie przyspieszając rytmu serca. Japońscy lekarze określają rodzaj wydzielanego potu podczas zabiegu, jako ,,naturalny balsam” mający charakter kosmetycznego sebum z silnymi właściwościami bakteriobójczymi. Następuje błyskawiczna regeneracja naskórka, nawilżenie, odmłodzenie, poprawa napięcia i jędrności. Sesje mają charakter zabiegów odmładzających i regenerujących. Skóra odzyskuje koloryt, wygładzają się zmarszczki, goją rany. Działanie antyseptyczne skały wulkanicznej znacznie łagodzi wiele dolegliwości z cerą i naskórkiem oraz z włosami.

Podczas zabiegu skała emituje jony ujemne tzw. „witaminy powietrza”, które wdychamy, naturalnie inhalując organizm, zwiększamy odporność i siły witalne. Jony ujemne (aniony) to atomy obdarzone ujemnym ładunkiem elektrycznym. Powstają na skutek włączenia do atomu jednego lub więcej elektronów. Badania przeprowadzone na początku naszego wieku wykazały, że powietrze, w którego składzie zdecydowanie przeważają kationy (jony dodatnie) w widoczny i niekorzystny sposób odbija się na stanie naszego życia i zdrowia. Jeżeli zaś w powietrzu zachowana jest względna równowaga jonów ujemnych i dodatnich jesteśmy zrelaksowani i nasz organizm funkcjonuje prawidłowo. Doktor Albert Krueger, patolog i bakteriolog z Uniwersytetu w Berkeley, w Kalifornii, po przeprowadzonych badaniach doszedł do wniosku, że jony ujemne mają takie samo działanie uspokajające i regulujące poziom serotoniny w organizmie jak chemiczne środki uspokajające. Jony ujemne mają nieocenioną wartość dla naszego życia, ale najsilniej wpływają na nasz organizm za pośrednictwem układu oddechowego poprzez skonsolidowane działanie trzech podstawowych czynników: podniesienia jakości wdychanego tlenu, wzmożenia procesu eliminowania pyłu i smogu, działania bakteriobójczego.

 

Po wizycie w saunie Ganbanyoku odczuwalne jest ogólne odprężenie organizmu, pełen relaks i zdecydowana poprawa stanu skóry, zarówno ciała, jak i twarzy. Włosy stają się bardziej lśniące. Doświadczenie sauny skalnej jest niezwykle przyjemne i fascynujące. Nie występuje nadmierne pocenie, nieprzyjemny zapach, tak charakterystyczny dla saun, a przede wszystkim uczucie gorąca utrudniające oddychanie.